Hakkımızda

Dojo Lines'a Hoşgeldiniz

Vizyonumuz

Dünya standartlarına sahip ve gelişmekte olan teknolojiyi bir araya getirerek Uluslararası bir marka olmak ve eğitim hizmetlerinde hemen ulaşılabilirlik avantajımızla sürekli yenilikçi çözümler üretmektir.

Misyonumuz

Eğitim alanında bilgili ve deneyimli olan ekip arkadaşlarımızla beraber, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim programları hazırlayarak istenen verimi en hızlı şekilde almayı hedeflemekteyiz. Bilginin paylaşılarak geliştiğine ve çoğaldığına inanan bizler müşterilerimiz ile birlikte geçirdiğimiz süreçlerin sadece müşterilerimiz için değil bizler içinde kazanç olarak görüp, kendimizi de günümüz şartlarına en uygun hale getirmekte ve geliştirmekteyiz.

Değerlerimiz

Neden Biz?

            +25 yıllık Toyota Tarzı ve araçlarını, yöntemlerini uygulama tecrübesi ve yalın dönüşüm projelerinde geniş deneyim. Dolayısıyla etkin, hızlı ve yüksek kazançlı proje yönetim becerisine sahibiz. Biz sektörünün lider firmalarında uzun yıllar operasyonel bölümlerde çalışmış profesyonellerden oluşan bir ekibiz.
Sorunlarınızı biliyoruz, biz bu sorunları çözerek alanlarımızda uzmanlaştık. Operasyonel departmanları yönetme konusunda tecrübe sahibi olmakla birlikte insan, süreç ve sistem üzerindeki gelişim ve değişim programlarını başarı ile yönetme konusunda da kapsamlı deneyime sahibiz. Teorik bilginin ötesinde ekibinizle paylaşacağımız birçok deneyimimiz var. Bu sayede size zaman kazandırıyor, ekibinizi doğru yönlendiriyor ve güçlendiriyoruz. Sanayi, danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimiz ile müşterilerimizin gereksinimlerini iyi anlayan ve bilen güçlü bir ekibiz. 

Müşterilerimizin organizasyonlarının başarılı olması ve gelişmesi için neler yapılabileceğine odaklanan, geçerliliği ispatlanmış eylem planları ve ölçülebilir hedefler ile projelerini yürüten danışman ve eğitmenler olarak hizmetlerimizi başarı ile yürütmekteyiz.

Gürel ÖZBAKIŞ
Kurucu

1969 Yalova doğumlu olan Gürel Özbakış Kocaeli Karamürsel 100.Yıl Mesleki ve Teknik Lisesi mezunudur. Çalışma hayatına 1988 yılında AKSA Akrilik sanayinde başlayarak 1989 Yılı Ak AL Tekstil Sanayi A.Ş devam etmiştir. 1994 yılı ile 2020 yılları arasında 26 yıl TOYOTA otomotiv Sanayi A.Ş çalışma süresince Toyota üretim sistemleri (TPS) konusunda uzmanlaşmıştır. 1996 yılında Japonya’daki Lider gelişim programı için 1 ay Japonya Takaoka Fabrikasında eğitim almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra TMMT’nin büyümesi ile birlikte yeni işe alınan çalışanların TPS ve uygulamaları ile ilgili eğitimler vermiştir. 1999 yılına kadar Body Shop Welding Main Body bölümünde proses liderliği yapmış ve prosese yönelik kaizen (iyileştirme) çalışmaları yapmıştır. 2003 yılına kadar Welding Underbody bölümünde proses liderliği ile birlikte Grup verimliliğini arttırma ve iletişim geliştirme konularında liderlik yapmıştır.
2009 yılına kadar İnsan Kaynakları departmanında Endüstri İlişkileri Temsilcisi olarak görev yapmıştır. 

İnsan Kaynaklarında aldığı eğitimler

– İleri Seviye TPS
– Lider Gelişim Programı
– Sunum Becerileri
– Endüstri İlişkileri Uzmanlık programı
– İletişim ve Etkili Yaşam
– Temel İletişim ve Empati Geliştirme
– Lider Atama Sonrası Eğitimleri
– Temel Yönetim Teknikleri
– Görüşme Teknikleri Semineri
– Etkileme İkna Etme Semineri
– Başarı Yolunda Köprü Olmak Semineri
– Çatışma Çözme, Olumsuz Duygular ve Zor İnsanlarla Başa çıkma Semineri

2009 – 2015 yılları arasında Toyota Body shop Under Body bölümünde grup lideri olarak İş Güvenliği, TPS, 5S, Kaizen, proses kontrol ve gelişimi konularında etkin görev almıştır.
2015 – 2020 yılları arasında Body shop Welding bölümü Act. Chef Leeder olarak poreses gelişimi, yeni alınan operatör eğitim süreçleri, Kaizen çemberi aktiviteleri, Takım çalışması, Problem takibi ve analiz çalışmaları, Standart İş, Maliyet konularında çalışmalarda bulunmuştur.

Body Shop’ta katıldığı seminerler

– İstatistiksel Proses Kontrol Semineri
– İnsan İlişkileri ve İş Semineri
– Geliştiren Lider ve Yönetici
– Etkili Takım Çalışması
– Toyota Way
– 5N 1K
– Safety (İş Güvenliği)
– Yetkinlik Değerlendirme
– İso 14001
– Henkaten Yönetimi
– Etkili İletişim